Poradnia kardiologiczna – echo serca

Choroby serca są bardzo niebezpieczne, a często rozwijają się w ukryciu i ich rozpoznanie jest możliwe dopiero po dokładnym zdiagnozowaniu. Echo serca, choć nie zalicza się do podstawowych badań rutynowych, może zostać zalecone przez lekarza, gdy:

  • pacjentowi dokucza zmęczenie,
  • często pojawia się zadyszka,
  • pacjent odczuwa kłucie lub kolo tanie w okolicach serca,
  • pacjent ma obciążenia genetyczne — w rodzinie występowały przypadki chorób układu krążenia.

Lekarz kardiolog może zlecić wykonanie specjalistycznego badania, jakim jest echo serca. Na wizytę mogą Państwo umówić się również prywatnie.

Badania w poradni

Echo serca wykonuje wykwalifikowany specjalista z naszej poradni. Jego celem jest obserwacja budowy tego organu oraz jego pracy i wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości. Usługi medyczne, jakie świadczy przychodnia, to również badania specjalistyczne, do których zalicza się badanie EKG oraz echo serca.

Badanie wykonywane jest z użyciem głowicy ultrasonograficznej, która przekazuje uzyskany obraz do monitora. Czas jego trwania to około 15-45 minut – zależnie od tego, jaką decyzję podejmie lekarz kardiolog. W przypadku wizyt komercyjnych opata za echo serca jest taka sama bez względu na czas trwania badania. Wizytę w poradni kardiologicznej można umówić osobiście w Ozorkowie lub telefonicznie.

 DR N. MED. EMILIA BOROWIK  specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog

certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego

Klinika Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca Uniwersytecki Szpital Kliniczny im WAM w Łodzi

Centrum Kardiologii Scanmed w Kutnie

CENA WIZYTY    : 200zł

EKG  40ZŁ

CENA ZA ECHO SERCA : 200 ZŁ

CENA WIZYTY + ECHO SERCA : 350 ZŁ